Jak vyrobit šťávu z plodů goji

Kustovnice čínská je plodina, jak již název napovídá, důležitá pro oblast především východní. Zde patří mezi nepostradatelné suroviny, které patří do jídelníčků Číny a Himalájí. Lidé obývající tyto oblasti jsou známi tím, že se dožívají vysokého věku. Dlouhověkost je přikládána účinkům plodů Goji Berry. Plody kustovnice jsou pro člověka velmi prospěšné. Není tedy třeba na nic čekat a právě i vy si můžete na plodech pochutnat. Plody lze koupit sušené. Případně se dá na internetu poměrně snadno sehnat šťáva z plodů Goji berry. Šikovní všeumělos si mohou šťávu připravit i sami doma.

Šťáva je známá tím, že obsahuje vysoký podíl prospěšných látek, které jsou dobré pro náš organismus. Blahodárné účinky na lidský organismus jsou známy již od dávných doba. Pití nápoje z kustovnice očišťuje lidský organismus a napomáhá k jeho správnému fungování. Plody kustovnice obsahují až 21 stopových minerálů, karotenoidy ale také velké množství vitamínů. Obsah prospěšných látek je opravdu vysoký a prakticky se nedá srovnat s žádným jiným ovocem. Je proto mnohdy nazýváno jako superovoce. Potřebuje-li člověk dostatek energie, vitamínů, ale i jiných látek, je žádoucí si dát šťávu z Goji Berry. Navíc je šťáva velmi chutná. Výhodou je, že v ústech nenechá žádnou pachuť. Pitím nápoje posloužíte svému zdraví a navíc si i výborně pochutnáte.

A jak na samotnou přípravu této šťávy? Na jeden litr šťávy budete potřebovat asi šest kilogramů zralých plodů kustovnice. Chcete-li zaručit tu skutečně nejlepší šťávu, je nutné lisovat jen kvalitní plody. Opravdu kvalitní 100% šťávy dostaneme pouze z plodů kustovnice. Nepřidává se žádný cukr. Šťávu mohou teda konzumovat i diabetici. Zajímá-li vás energetická hodnota šťávy tak ta je asi 102 kj na 100 ml. Dále se můžeme podívat na obsah. Opět si to uvedeme na 100 ml. Je to teda asi 1,44 g bílkovin 4,18 g sacharidů a 0,17 g tuků.

A kde vlastně se dá kustovnice sehnat? Je to poměrně snadné. V našich podmínkách se poměrně snadno dá sehnat mražená kustovnice. Jakmile se plody rozmrazí, můžete si na nich beztrestně pochutnat. Chuť je stejná, jako čerstvé plody. Mražené plody jsou velmi populární.