Jak užívat plody goji (kustovnice čínské)?

Kustovnice čínská je plodina, která se stává stále více populární právě pro své blahodárné účinky na lidský organismus. Je to jednak doplněk stravy, jednak lék na mnoho lidských neduh. Kustovnici známe též pod názvem Goji Berry. Aby byla kustovnice účinná, je nutné znát správné dávkování. Vědecky potvrzeno množství sice nebylo, ale rozhodně není žádoucí, aby se kustovnice konzumovala v neomezeném množství. Určitě je také nutné si rozmyslet, v jaké formě budete chtít plody konzumovat. Je hned několik způsobů. Z kustovnice si můžete udělat odvar a ten pít, dále je možné plody konzumovat sušené, ale i čerstvé nebo třeba v podobě prášku nebo kapslí. Kromě formy je také nutné vědět, kdo bude kustovnici konzumovat. Zda se jedná o muže nebo o ženu, kolik bude dotyčnému let a jaká je jeho hmotnost. Množství by teda mělo být přiměřené. Určitě je dobré se poradit s odborníkem.

Děti a Goji

Děti asi nejvíce ocení kustovnici v sušené podobě. Plody jsou krásně červené a mají nasládlou chuť. Kustovnice se doporučuje podávat dětem starším 18 měsíců, mladším ne. Jedna hrst sušených bobulí je doporučenou denní dávkou pro děti do deseti let. Díky tomuto množství dostanou děti dostatečnou porci vitamínů a minerálních látek. Dávka asi 30 bobulí denně mohou konzumovat děti nad deset let, stejně tak dospělí. Jsou to asi dvě hrsti bobulí.

Čerstvá Goji Berry

Úplně nejlepší je si pořídit čerstvou kustovnici. Bohužel to není až tak snadné, protože v našich podmínkách se kustovnice čínská prakticky nepěstuje a dovoz trvá delší dobu. Pokud jste ovšem dobří zahradníci, můžete si zkusit kustovnici vypěstovat sami doma.

Sušená Goji Berry

Mnohem snadnější je sehnat Kustovnici v sušené podobě. Ta se dá sehnat poměrně snadno, ať už na internetu nebo ve specializovaných prodejnách. Doporučená denní dávka jsou asi dvě hrsti sušených plodů. Jak již bylo zmíněno výše, menší děti by měly konzumovat menší množství. Při větším množství by mohlo dojít k problémům se zažíváním. Vyvarujte se konzumaci před spaním, mohli byste mít problémy s nespavostí. Při dodržení všech doporučení nehrozí žádné nebezpečí. Pozitivní účinky může člověk na sobě pozorovat již během několika málo týdnů.